Lekcje

Lekcja1

Poznajesz podstawowe wyrażenia i zwroty oraz ich właściwą wymowę.

Na tej lekcji nauczysz się witać i żegnać z różnymi osobami, określać własne oraz zapytać o czyjeś samopoczucie, przeprowadzić krótką rozmowę z obcokrajowcem.

Lekcja2

Uczysz się wyrażać swe podstawowe emocje i prowadzić krótką, zwyczajową rozmowę z obcokrajowcem.

W wyniku tej lekcji będziesz umieć powiedzieć jakie jest Twoje osobiste samopoczucie, a także jakie są Twoje odczucia w związku z różnymi obiektami czy osobami. Będziesz także w stanie przeprowadzić niezbyt długą, typową rozmowę z mieszkańcem innego kraju. Nabyte umiejętności przydadzą Ci się np. na lotnisku, dworcu czy w mieście podczas rozmów z nowo spotykanymi ludźmi.

Lekcja3

Uczysz się wypowiadać na temat domu oraz przedmiotów znajdujących się na jego terenie.

W efekcie tej lekcji nauczysz się rozmawiać ze znajomymi w domu albo np. w hotelu. Zdołasz dowiedzieć się, gdzie znajduje się dany pokój lub inne pomieszczenie oraz gdzie możesz znaleźć jakąś osobę lub rzecz. Nauczysz się również nazywać przedmioty znajdujące się w domu (hotelu) – meble, sprzęty.

Lekcja4

Uczysz się wypowiadać na temat jedzenia oraz zamawiać śniadanie.

Efektem tej lekcji będzie poznanie nazw podstawowych posiłków oraz umiejętność zamówienia śniadania w barze lub restauracji. Będziesz też umieć powiedzieć co i dlaczego lubisz jeść i pić oraz w jakiej ilości, określać smaki. Porozumiesz się z personelem.

Lekcja5

Składasz zamówienie na lunch np. w restauracji, kawiarni, pubie.

Po tej lekcji dasz sobie radę ze złożeniem zamówieniem na lunch m.in. w kawiarni, restauracji, pubie lub barze; powiesz co chcesz zjeść lub wypić oraz w jakiej ilości. Będziesz umieć określić składniki oraz smak i porozumieć się z personelem.

Lekcja6

Nadal uczysz się mówić na temat jedzenia. Zamawiasz obiad w restauracji.

W wyniku tej lekcji poznasz nazwy podstawowych dań obiadowych i będziesz potrafić powiedzieć co lubisz i co chcesz zjeść lub wypić i w jakiej ilości. Zdołasz zamówić obiad w restauracji oraz omówić swój posiłek. Podzielisz się ze znajomymi odczuciami na temat obiadu.

Lekcja7

Uczysz się bardziej szczegółowo porozumiewać z personelem restauracji oraz określać kierunki ruchu.

W efekcie tej lekcji porozumiesz się na temat bardziej zaawansowanych kwestii związanych z jedzeniem, zamawianiem posiłku oraz kierunkami ruchu w przestrzeni.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja8

Planujesz i robisz zakupy.

W efekcie tej lekcji będziesz umieć zaplanować podstawowe zakupy, powiedzieć personelowi sklepu co zamierzasz kupić, uregulować należność w kasie.

Lekcja9

Zdobywasz umiejętność prowadzenia konwersacji ze znajomymi w restauracji.

Po ukończeniu tej lekcji porozmawiasz z różnymi osobami na temat jedzonych potraw, podzielisz się swymi odczuciami odnośnie upodobań kulinarnych, zapytasz o upodobania i odczucia innych osób.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja10

Powtórzenie lekcji 1-9

Lekcja powtórzeniowa oraz doskonaląca umiejętności nabyte na poprzednich 9 lekcjach.


WYRAZY UZNANIA DLA CIEBIE

Po pierwszych 9 lekcjach znasz już podstawowe zwroty i wyrażenia. Od tej chwili, co każde 10 lekcji, będziemy przypominać poprzednie 9 lekcji. Pamiętaj, aby powtarzać sobie gotowe zdania i wyrażenia, gdyż systematyczne powtarzanie jest gwarancją sukcesu w nauce. Systematyczne powtórki ułatwią Ci bowiem utrwalenie wiadomości i skuteczne oraz stosunkowo szybkie przyswojenie dowolnego języka. Pamiętaj więc o systematyczności. Jeżeli zaś potrzebujesz powrócić jeszcze do którejkolwiek z lekcji, oczywiście zrób to. Wcale nie musisz spieszyć się z przejściem do kolejnych etapów.Lekcja11

Rozwijasz swoją umiejętność prowadzenia rozmowy.

W efekcie nauki po tej lekcji bez problemu dasz sobie radę w roli gościa w czyimś domu. Będziesz potrafić przywitać się, pożegnać, zaplanować swój dzień, zapytać znajomych o dzisiejsze, jutrzejsze lub dalsze plany, zaprosić ich np. na zakupy.

Lekcja12

Wizyta, zakupy i relaks w centrum handlowym.

W wyniku tej lekcji porozumiesz się bez problemów zarówno z personelem jak i z innymi klientami np. w centrum handlowym.

Lekcja13

Relaks w parku.

Na tej lekcji zdobędziesz umiejętność wypowiadania się na temat ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Poznasz także park, drzewa i zwierzęta oraz atrakcje, które można tam spotkać.

Lekcja14

Samopoczucie i zdrowie.

W rezultacie tej lekcji będziesz porozumiewać się w kwestiach związanych ze stanem zdrowia. Określisz swoje samopoczucie oraz zapytasz inne osoby o ich samopoczucie.

Lekcja15

Choroby i urazy. Wizyta na pogotowiu i w aptece.

Na tej lekcji posiądziesz umiejętność rozmawiania na temat zdrowia i chorób oraz dasz sobie radę na pogotowiu i w aptece – określisz co Ci dolega, poprosisz o odpowiednie lekarstwo.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja16

Turystyka i zwiedzanie.

Po tej lekcji będziesz potrafić porozumiewać się podczas wycieczki, zapytasz o drogę oraz kupisz bilet np. do muzeum.

Lekcja17

Rozmowy telefoniczne.

W wyniku tej lekcji poradzisz sobie z rozmową dotyczącą Twojego pobytu w obcym kraju. Będziesz dzielić się wrażeniami oraz opowiesz o sposobach spędzania swego czasu.

Lekcja18

Turystyka i zwiedzanie – ciąg dalszy.

W efekcie tej lekcji będziesz potrafić porozmawiać w czasie wycieczki, zapytać o największe atrakcje turystyczne i o drogę do nich.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja19

Rozmawianie przez telefon. Korzystanie z telefonu w nagłym przypadku.

W efekcie tej lekcji dasz sobie radę z rozmową na temat Twego pobytu za granicą. Będziesz umieć podzielić się swymi wrażeniami oraz opowiedzieć o sposobach spędzaniu czasu. Poradzisz sobie też z wezwaniem pomocy w przypadku nagłego nieszczęścia lub zagrożenia.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja20

Powtórzenie lekcji 11-19

Lekcja powtórzeniowa oraz doskonaląca umiejętności nabyte na poprzednich 9 lekcjach (11-19).

Lekcja21

W restauracji, barze szybkiej obsługi i w pubie.

Efektem tej lekcji będzie Twoja umiejętność porozumienia się w kwestiach związanych z zamawianiem i jedzeniem kolacji podczas pobytu w restauracji, barze szybkiej obsługi lub pubie.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja22

Główne atrakcje kulturalne – kino, teatr, opera, koncert. Kino i film.

Po opanowaniu tej lekcji będziesz znać podstawowe placówki i atrakcje kulturalne. Porozmawiasz na proste tematy związane z kinem i filmami. Samodzielnie kupisz w kasie bilet np. do kina.

Lekcja23

Uczysz się pisać list.

Na tej lekcji nauczysz się adresować i pisać prawidłowo list do znajomej osoby.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja24

Kino i film – ciąg dalszy.

Po opanowaniu tej lekcji będziesz potrafić jeszcze bardziej dokładnie porozmawiać na temat kina i filmów. Powiesz o swoich upodobaniach filmowych i zapytasz inną osobę o jej ulubione filmy. Zarezerwujesz telefonicznie bilet do kina.

Lekcja25

Rozmowy z przypadkowymi osobami.

Nauczysz się jak rozmawiać z nieznajomą osobą, która postanowiła zwrócić się do Ciebie na ulicy z zapytaniem. Udzielisz jej informacji w podstawowych kwestiach, np. objaśnisz drogę do dworca.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja26

Pytania i odpowiedzi – rozmowy z przypadkowymi osobami w różnych miejscach.

Po ukończeniu tej lekcji będziesz bez problemów zadawać pytania i odpowiadać na pytania o różnej tematyce w rozmaitych miejscach (np. sklepie, na dworcu).

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja27

Imprezy towarzyskie.

Po opanowaniu tej lekcji porozumiesz się podczas przyjęcia, urodzin bądź innej imprezy towarzyskiej.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja28

Okazjonalne rozmowy na ulicy.

Na tej lekcji udoskonalisz swą umiejętność rozmawiania z nieznajomą osobą, która właśnie Ciebie postanowiła o coś zapytać na ulicy lub np. w sklepie.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja29

Wygląd zewnętrzny człowieka.

Po tej lekcji będziesz potrafić rozmawiać na temat wyglądu człowieka, części ciała ludzkiego, ubioru.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja30

Powtórzenie lekcji 21-29

Lekcja powtórzeniowa oraz doskonaląca umiejętności nabyte na poprzednich 9 lekcjach (21-29).

Lekcja31

Gotowanie i jedzenie.

Opanowanie tej lekcji da Ci możliwość porozmawiania na temat dotyczące samodzielnego gotowania oraz jedzenia. Zwiększysz także swoją umiejętność rozmawiania na temat imprez towarzyskich.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja32

Praca i jej poszukiwanie.

Po opanowaniu tej lekcji będziesz potrafić porozmawiać na temat pracy i jej poszukiwania.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja33

Kierunki ruchu i strony świata. Podróżowanie i transport.

W efekcie tej lekcji przeprowadzisz rozmowę na temat środków transportu oraz sposób podróżowania. Zapytasz też dokładnie o wskazanie Ci drogi albo Ty wskażesz ją komuś.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja34

Obowiązki właścicieli zwierząt.

W wyniku tej lekcji będziesz umieć rozmawiać na temat opieki nad zwierzętami oraz podstawowych obowiązków właścicieli zwierząt.

Poziom średnio zaawansowany

Lekcja35

Sposoby spędzania czasu wolnego. Dłuższe konwersacje dotyczące planowania czasu wolnego.

Lekcja ta umożliwi Ci poznanie kolejnych form spędzania czasu wolnego oraz jego planowania. Pogłębienie umiejętności rozmawiania na tematy związane z czasem wolnym.

Poziom zaawansowany

Lekcja36

Dom i czynności domowe.

W rezultacie tej lekcji wypowiesz się na temat swego domu oraz czynności w nim wykonywanych, a także porozmawiasz z odwiedzającymi Cię osobami.

Poziom zaawansowany

Lekcja37

Podejmowanie decyzji i planowanie.

W efekcie tej lekcji poradzisz sobie z podejmowaniem decyzji oraz wypowiadaniem się na temat swych planów bliższych i dalszych.

Poziom zaawansowany

Lekcja38

Goście, goście…

Podczas tej lekcji będziesz doskonalić umiejętność zapraszania i podejmowania gości oraz rozmawiania z nimi.

Poziom zaawansowany

Lekcja39

Po pobycie w obcym kraju.

Po opanowaniu tej lekcji z powodzeniem wyjedziesz bez przeszkód z obcego kraju i opowiesz znajomym o swoim pobycie za granicą.

Poziom zaawansowany

Lekcja40

Powtórzenie lekcji 31-39

Lekcja powtórzeniowa oraz doskonaląca umiejętności nabyte na poprzednich 9 lekcjach (31-39).


I to już koniec naszego kursu. Zwróć szczególną uwagę na słowa, zdania, bądź wyrażenia, z których zapamiętaniem masz większy problem lub sprawia Ci trudność ich wymowa. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do dowolnego fragmentu danej lekcji i wysłuchać jej ponownie aż do osiągnięcia pozytywnego rezultatu.


Życzymy Ci wytrwałości i powodzenia!

Zadzwoń do nasZadzwoń do nas teraz Potrzebujesz informacji?Potrzebujesz informacji?
Zamknij

Potrzebujesz informacji?


Ostatni zakup kursu przez Pana Tomasza z Pruszkowa 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Marka z Suwałk 4 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Aleksandra z Gliwic 2 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Zofię z Radomia 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Marię z Gliwic 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Pawła z Torunia 5 sekund temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Zofię z Radomia 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Marka z Lublina 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Ryszarda z Olsztyna 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Magdę z Chojnic 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Przemysława z Sopotu 7 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Monikę z Łomży 4 sekundy temu
Zamknij

Nie wychodź...

Proponujemy Ci niższą cenę! Tylko teraz 1000,00 zł zamiast 1500,00 zł!Godziny
Minuty
Sekundy
00
:
01
:
30

Kup teraz

Zamknij

Skontaktuj się z nami

Udzielamy informacji w godzinach 9.00 - 16.00. Zapraszamy do kontaktu!