Język francuski

Oferta specjalna 45% taniej Tylko teraz kurs za jedyne
300 zł 167 zł Kup teraz
Język francuski box

Czas oferty jest ograniczony!

Godziny
Minuty
Sekundy
03
:
00
:
00


Wystarczy 14 dni po 40 minut dziennie i zaczynasz mówić


Efektywna nauka w domu , samochodzie i pracy


Wykorzystaj swój potencjał dzięki naukowej metodzie


Czy można nauczyć się języka francuskiego w dwa tygodnie?

Oczywiście, że jest to możliwe – musisz tylko uwierzyć w siebie i stosować odpowiednie metody. Oczywiście po 14 dniach nie zdobędziesz raczej certyfikatu językowego potwierdzającego biegłe mówienie po francusku, ale jest bardzo możliwe, że będziesz w stanie porozmawiać na proste tematy z Francuzem czy wyczerpująco opowiedzieć mu o sobie. Sekret tkwi w tym, żeby zacząć od osłuchania się z językiem i spróbować się w nim zanurzyć, a na dalszy plan – przynajmniej na początku nauki – zepchnąć gramatykę. Z czasem w naturalny sposób zaczniesz mówić poprawnie. Zanurzenie w języku oznacza, że otoczysz się nim – będziesz słuchać francuskiej muzyki, oglądać seriale po francusku, surfować po francuskich stronach internetowych. Możesz też zmienić język menu w telefonie i poszukać wirtualnego przyjaciela, z którym porozmawiasz po francusku. Możliwości jest wiele. Już po dwóch tygodniach regularnej nauki, jeśli zaangażujesz się w nią całym sobą, zaczniesz mówić po francusku. A zaangażowanie wcale nie oznacza, że masz całymi dniami się uczyć – wystarczy już 30 minut dziennie!


Ciekawostki o języku francuskim !

Ciekawostki o języku francuskim !

Francja kojarzy nam się z elegancją, maślanymi rogalikami, modą, wieżą Eiffla czy polami elizejskimi. Język francuski nie jest w Polsce aż tak bardzo popularny, chociaż coraz więcej osób decyduje się na jego naukę. Okazuje się, że to język pełen niespodzianek. Poznaj kilka ciekawostek dotyczących tego tematu. Czy wiedziałeś na przykład, że w języku francuskim litera W obecna jest tylko i wyłącznie w wyrazach obcego pochodzenia? Francuski to bardzo kwiecisty i opisowy język. Francuzi uwielbiają tworzyć długie zdania czy przymiotniki. Zdanie Je suis bonne santé oznacza po prostu… Jestem zdrowy. Nie próbuj tłumaczyć wszystkiego dosłownie. Możesz popełnić przez to kilka błędów. Na przykład tout le monde (dosł. cały świat) oznacza wszyscy, a personne (choć kojarzy nam się z osobą) oznacza nikt. Francuski to też doskonały trening matematyczny. Po francusku 82 to… quatre-vingt-deux (czyli 4x20+2). Świetne wyzwanie dla mózgu! I na koniec ciekawostka geograficzna – po francusku bez problemu dogadasz się w Azji, m.in. w Laosie, Kambodży czy Wietnamie.

Dlaczego rutyna przeszkadza w nauce francuskiego ?

Dlaczego rutyna przeszkadza w nauce francuskiego ?

Z pewnością znasz to uczucie znudzenia, kiedy na lekcji po raz kolejny powtarzałeś za nauczycielem słówka… Czy taka nauka była efektywna? Nie! Nasz mózg, tak samo jak my sami, nudzi się, jeśli długo robi to samo. A gdy się nudzi, przestaje się angażować w to, co robimy, na przykład w naukę. Jaki z tego wniosek? Uczenie się języka francuskiego – aby przynosiło efekty – nie może polegać tylko na robieniu ciągle tych samych zadań. Powinieneś rozwiązywać różne ćwiczenia i wykorzystywać wiele metod nauki. Przykłady? Chociażby oglądanie francuskich filmów, słuchanie francuskiej muzyki, korzystanie z aplikacji do nauki języka obcego, słuchanie specjalnych nagrań audio czy konwersacja na platformie WWW do wymiany językowej. Sposobów na naukę jest wiele – ważne, żeby je ze sobą łączyć i nigdy nie dopuścić do tego, żeby nasz mózg się zaczął nudzić. Rutyna to największy wśród w nauce języka francuskiego. Baw się językiem i spraw, żeby nauka języka francuskiego była znakomitą przygodą, a nie rutynowym zajęciem. To może się udać!

Francuski w liczbach

Francuski w liczbach

– język francuski ma status języka urzędowego w 44 państwach (m.in. w Afryce, co związane jest z tym, że dawniej było tam dużo kolonii francuskich), po francusku na świecie mówi więcej niż 200 mln ludzi

– romanistyka to trzeci najpopularniejszy językowy kierunek studiów na świecie

– istnieje kilka odmian francuskiego, między innymi kataloński, baskijski, prowansalski czy alzacki albo bretoński

– we Francji można spróbować aż 400 gatunków sera

– najwięcej ludzi w Europie jako swój język ojczysty podaje francuski, takie deklaracje składa 19% Europejczyków

– aż 12% Europejczyków uczy się języka francuskiego, co sprawia, że w rankingu najpopularniejszych języków zajmuje on 3 miejsce

– alfabet francuski liczy 26 liter, przy czym wiele samogłosek i kilka innych znaków głównych ma znaki diakrytyczne: à â ç é è ê ë î ï ô û ù ü ÿ

– we francuskim występują specjalne ligatury: œ, æ (połączenie przynajmniej dwóch liter, które tworzą jeden, nowy, wspólny znak)

– język francuski jest popularny również w USA: ok. 2 mln Amerykanów mówi po francusku (m.in. w stanach Luizjana i Maine)

Zadzwoń do nasZadzwoń do nas teraz Potrzebujesz informacji?Potrzebujesz informacji?
Zamknij

Potrzebujesz informacji?


Ostatni zakup kursu przez Pana Tomasza z Pruszkowa 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Pawła z Torunia 5 sekund temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Marka z Lublina 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Magdę z Chojnic 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Aleksandra z Gliwic 2 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Monikę z Łomży 4 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Zofię z Radomia 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Przemysława z Sopotu 7 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Marię z Gliwic 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Zofię z Radomia 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Marka z Suwałk 4 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Ryszarda z Olsztyna 5 sekundy temu
Zamknij

Nie wychodź...

Proponujemy Ci niższą cenę! Tylko teraz 1000,00 zł zamiast 1500,00 zł!Godziny
Minuty
Sekundy
00
:
01
:
30

Kup teraz

Zamknij

Skontaktuj się z nami

Udzielamy informacji w godzinach 9.00 - 16.00. Zapraszamy do kontaktu!