Język angielski
167 zł Kup teraz
Czas oferty jest ograniczony!
Wystarczy 14 dni po 40 minut dziennie i zaczynasz mówić
Efektywna nauka w domu , samochodzie i pracy
Wykorzystaj swój potencjał dzięki naukowej metodzie
Czy można zacząć mówić po angielsku po 14 dniach ?
Uczysz się angielskiego dniami i nocami? Zacząłeś naukę już na początku swojej szkolnej kariery i nadal nie widzisz efektów? Zastanawiasz się, czy można się szybko nauczyć obcego języka? A gdybyś się dowiedział, że można zacząć mówić po angielsku po 2 tygodniach? Uwierzyłbyś? Spróbuj – to żadne czary ani sekrety. Możesz opanować język angielski już w 14 dni! Pozwala na to metoda Krebsa. Chodzi w niej o to, żeby skupić się na mówieniu i słuchaniu oraz na powtarzaniu całych zdań, a nie ma wkuwaniu słówek na pamięć i uczeniu się zawiłych zasad gramatycznych. Metoda Krebsa zakłada, że najpierw osłuchujesz się z językiem (jak małe dziecko), oswajasz się z nim (np. oglądając filmy bez lektora), a potem zaczynasz mówić po angielsku. Co więcej, angielskiego możesz nauczyć się bez wychodzenia z domu – musisz tylko pracować regularnie i korzystać z odpowiednich materiałów, takich jak specjalnie dla ciebie przygotowane kursy. Zauważ też, że po to, żeby biegle mówić po angielsku, musisz poznać ok. 2 tysięcy słów – to wcale nie tak dużo.
Ciekawostki o języku angielskim - czy wiesz ?
Myślałeś, że wiesz już wszystko o języku angielskim? Co prawda uczy się go najwięcej osób na całym świecie i w dzisiejszych czasach jest uznawany za język globalny, ale wciąż jeszcze skrywa pewne tajemnice. Jeszcze niejedno pozostało do odkrycia! Na początek spróbuj na klawiaturze napisać słowo stewardess – zauważyłeś, że użyłeś do tego tylko lewej ręki? Najtrudniejszy angielski wyraz do wymówienia to – według badań i ankiet – pronunciation (wymowa). Pierwszym słowem, jakie wypowiedział człowiek na księżycu, było OK (czyli wszystko w porządku). Wiele angielskich słów wymyślił… Szekspir! Przykłady to: uncomfortable, torture, addiction. Zdolny był z niego poeta, prawda? Najkrótsze angielskie zdanie brzmi: Go! (Idź!). A czy wiedziałeś, że tylko w angielskim zaimek osobowy ja piszemy wielką literą – czyli I? Z kolei słowo set ma aż… 44 znaczenia (można go tłumaczyć jako czasownik, rzeczownik czy przymiotnik). A czy potrafisz znaleźć rym do słów orange, purple oraz angel? Pewnie ci się nie udało – oficjalne źródła podają, że te wyrazy nie rymują się z żadnym słowem.
Czy w szkole można nauczyć się angielskiego ?
Język angielski to najpopularniejszy język obcy w polskich szkołach. Dzieci zaczynają jego naukę nawet już w przedszkolu, a potem kontynuują w kolejnych latach. Niewielu jednak jest w stanie nauczyć się dobrze obcego języka w szkole – dlatego dokształcamy si na kursach, korepetycjach czy wyjazdach zagranicznych. Nauka w szkole niestety często opiera się na metodach pasywnych i indukcyjnych. Poza tym taki „podręcznikowy” angielski nie zawsze sprawdza się potem w życiu – gdy wyjedziesz do Anglii z pewnością zdziwisz się, że na ulicach rozbrzmiewa „inny” język niż ten, którego uczyłeś się w szkole. Efektywna nauka powinna przebiegać zgodnie z metodami aktywizującymi i dedukcyjnymi. Żeby zacząć biegle posługiwać się angielskim, powinieneś jak najwięcej mówić w tym języku. Konwersacje są znacznie lepsze niż wypełnianie kolejnych ćwiczeń w podręczniku albo przerabianie czytanek. Podobnie jest z gramatyką – na samym początku nie jest ci ona potrzebna. Gdy zanurzysz się w języku i poznasz wiele zdań po angielsku, zasady gramatyczne staną się jasne i bez problemów będziesz sam się do nich odwoływać – niejako naturalnie. Warto wychodzić poza utarte, szkolne schematy !
Język angielski w liczbach
– angielskiego na świecie uczy się ponad 1,5 mln osób, co sprawia, że jest to jeden z najchętniej wybieranych języków na całym świecie (na drugim miejscu jest francuski – 85 mln osób się go uczy)
– 34% Europejczyków uczy się angielskiego
– angielski to pierwszy albo główny język w 101 krajach
– angielski alfabet ma 26 liter, ale w mowie spotkać się
można z 44 dźwiękami (samogłoskami, spółgłoskami oraz dyftongami, czyli
dwugłoskami)
– co trzeci Europejczyk mówi po angielsku
– na świecie po angielsku mówi już więcej niż 2 miliardy
osób
– żeby porozumiewać się po angielsku wystarczy znać około
2 000 słów
– w angielskim jest obecnie około 800 000 wyrazów
– w 90% angielskich tekstów pojawia się ten sam zestaw
1 000 słów
– najczęściej występującą literą w angielskim jest E (11%),
najrzadziej spotkasz Q
– aż 80% stron WWW ma wersję anglojęzyczną
– najdłuższy angielski wyraz ma 45 liter
– w USA można się spotkać z 24 dialektami angielskiego
– w Polsce mieszka niecałe 35 tysięcy Anglików, a w Wielkiej
Brytanii może mieszkać nawet 2 mln Polaków