Język hiszpański
167 zł Kup teraz
Czas oferty jest ograniczony!
Wystarczy 14 dni po 40 minut dziennie i zaczynasz mówić
Efektywna nauka w domu , samochodzie i pracy
Wykorzystaj swój potencjał dzięki naukowej metodzie
Czy możesz zacząć mówić po hiszpańsku po 14 dniach ?
Jeżeli od razu z twoich ust padła odpowiedź negatywna… to spróbuj zmienić swoje podejście! Hiszpańskiego naprawdę można się nauczyć już w 2 tygodnie. Po 14 dniach regularnej i odpowiednio zaplanowanej nauki będziesz w stanie opowiedzieć o sobie, zrozumieć proste zdania i przeprowadzić nieskomplikowaną rozmowę z drugą osobą na dobrze znane ci tematy. Żeby zacząć mówić po hiszpańsku, nie musisz poznać całego słownika ani potrafić posługiwać się wszystkimi czasami. Wystarczy, że poznasz około 300 słów (a to ok. 20 wyrazów dziennie) i przyswoisz podstawy języka teraźniejszego. Na trudniejsze zagadnienia przyjdzie czas później. Tak szybką naukę zapewnia metoda Krebsa. Opiera się ona na dwóch zasadach. Po pierwsze, chodzi o osłuchanie się z językiem i powtarzanie całych fraz – z czasem samodzielnie zaczniesz budować zdania. Druga zasada polega na otoczeniu się językiem. W wolnych chwilach słuchaj hiszpańskiej muzyki, oglądaj filmy bez lektora, słuchaj wiadomości po hiszpańsku i surfuj po hiszpańskich stronach WWW. I nie zapomnij o regularnej nauce. Emil Krebs, twórca tej metody, uczył się codziennie – wieczorami, po pracy. Co ciekawe, był samoukiem, a przez całe swoje życie nauczył się aż 68 języków.
Ciekawostki o języku hiszpańskim - wiedziałeś ?
Czy wiedziałeś, że pierwsze lizaki zostały stworzone właśnie w Hiszpanii? Ten słoneczny kraj to także miejsce powstania chyba najbardziej popularnej marki lizaków – czyli Chupa Chups. Nazwa nawiązuje do hiszpańskiego chupar – czasownika oznaczającego ssać. Pierwsze Chupa Chupsy zostały sprzedane w 1956 roku. A czy zwróciłeś uwagę, że Hiszpanie wszystko zdrabniają? W tym języku spotkasz się z wieloma zdrobnieniami – używają ich nawet dorośli i to w najmniej oczekiwanych niekiedy sytuacjach. Zdrobnienia zazwyczaj kończą się na: ito, -ita, -illo, -illa, -cito, -cita, -ico, -cico, -uelo, -zuelo, -ete, -zete, -ino. Poza 26 literami alfabetu łacińskiego, jedną specjalną literą ñ i dwuznakami, w hiszpańskim spotkasz się też z odwróconym pytajnikiem oraz wykrzyknikiem (¿, ¡) – te znaki służą do wyrażania akcentu zdaniowego. I na koniec zagadka – jak myślisz, co oznacza hiszpańskie słowo Jesús? Nie daj się zmylić. Słowo to znaczy tyle, co polskie Na zdrowie !
Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego ?
Zacznijmy od tego, że w wielu miejscach na całym świecie ludzie mówią po hiszpańsku – to bardzo popularny język! Masz bardzo duże szanse, że po hiszpańsku dogadasz się w Brazylii, Izraelu, Kanadzie, Maroko, USA, na Gibraltarze, Andorze, Filipinach, W Trynidadzie i Tobago. Aż 70% młodych Francuzów w szkole uczy się właśnie hiszpańskiego. Tak samo jest to przedmiot szkolny we Włoszech, Norwegii i Szwecji. Musisz też wiedzieć, że hiszpański jest drugim językiem świata uznawanym za podstawowy w kontaktach zagranicznych natury zawodowej. A czy wiedziałeś, że hiszpański to drugi język Twittera i Facebooka? Hiszpański, mimo że to bardzo popularny język, wciąż jest mało popularny w Polsce. Co to oznacza? Znajomość tego języka może być twoim atutem na rynku pracy – wiele firm potrzebuje specjalistów, którzy zajmą się kontaktami z hiszpańskimi klientami i kontrahentami. Znajomość hiszpańskiego może ci też ułatwić naukę innych języków – aż 1000 słów hiszpańskim zapożyczono w innych językach. Hiszpański jest też niezwykle popularny w USA – obecnie mieszka tam przeszło 50 mln Latynosów. I najważniejsze – hiszpański nie jest trudnym językiem! Nauczysz się go szybko i… podbijesz świat!
Hiszpański w liczbach
Buenos dias! Czy wiesz, ile osób mówi po hiszpańsku? A ile jest liter w hiszpańskim alfabecie? Oto garść liczb, które świadczą o jednym – warto uczyć się języka hiszpańskiego:
–
389 mln osób na świecie podaje, że hiszpański jest ich pierwszym
językiem, co daje 4,85% populacji świata
– 14,5 mln osób na świecie uczy
się hiszpańskiego w 90 krajach
– aż w 30 państwach obywatele na
co dzień posługują się hiszpańskim; poza Hiszpanią wymienić można chociażby
Amerykę Południową i Północną, Afrykę, Karaiby, Ocenię
– 8% stron WWW powstało po
hiszpańsku, co daje temu językowi 3 lokatę
– istnieje ok. 15 dialektów
języka hiszpańskiego
– hiszpański alfabet ma 29 liter,
w tym grupy literowe cg oraz ll, a także znak ñ
– w hiszpańskim istnieją tylko 2
rodzaje gramatyczne: żeński i męski
– Hiszpan średnio wypowiada 8
sylab na minutę
– hiszpańskie nazwiska są z
reguły bardzo długie; Pablo Picasso to w rzeczywistości Pablo Diego Jose
Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la
Santisma Trinidad Ruiz Picasso
– w USA około 50 mln ludzi mówi
po hiszpańsku, a w 2050 roku najprawdopodobniej to tutaj będzie mieszkała
najliczniejsza populacja hiszpańskojęzyczna