Język włoski

Oferta specjalna 45% taniej Tylko teraz kurs za jedyne
300 zł 167 zł Kup teraz
Język włoski box

Czas oferty jest ograniczony!

Godziny
Minuty
Sekundy
03
:
00
:
00


Wystarczy 14 dni po 40 minut dziennie i zaczynasz mówić


Efektywna nauka w domu , samochodzie i pracy


Wykorzystaj swój potencjał dzięki naukowej metodzie


 Za co uwielbiamy włochów ?

Włosi są wspaniali – przekonał się o tym każdy, kto wyjechał do tego pięknego kraju. Do powodów, dla których warto uczyć się tego języka, możesz jeszcze dopisać fakt, że jednym z piękniejszych rzeczy na świecie jest posiadanie włoskich przyjaciół. Włosi są otwarci i niezwykle mili, lubią też bardzo rozmawiać. Nawet jeśli na początku nie będziesz umiał swobodnie mówić po włosku, nie martw się – Włosi są bardzo ekspresyjni i z pewnością dogadasz się z nimi za pomocą gestów i mowy ciała. Oczywiście nie można zapominać o wspaniałej włoskiej kuchni i wielu zabytkach architektury i sztuki.  Dobra kolacja nie obejdzie się bez wyśmienitego wina – Włosi produkują ich najwięcej na świecie. Nic dziwnego, że Włosi to nacja, która żyje niemal najdłużej na świecie (chodzi o bardzo wysoką średnią długość życia). Dzieje się tak też pewnie dlatego, że Włosi nigdzie się nie spieszą i potrafią zawsze znaleźć czas na relaks i odpoczynek. Są też przeważnie optymistami. No i znają się na modzie! Kto nie zna takich nazwisk, jak Prada, Valentino albo Versace.Włosi są wspaniali – przekonał się o tym każdy, kto wyjechał do tego pięknego kraju. Do powodów, dla których warto uczyć się tego języka, możesz jeszcze dopisać fakt, że jednym z piękniejszych rzeczy na świecie jest posiadanie włoskich przyjaciół. Włosi są otwarci i niezwykle mili, lubią też bardzo rozmawiać. Nawet jeśli na początku nie będziesz umiał swobodnie mówić po włosku, nie martw się – Włosi są bardzo ekspresyjni i z pewnością dogadasz się z nimi za pomocą gestów i mowy ciała. Oczywiście nie można zapominać o wspaniałej włoskiej kuchni i wielu zabytkach architektury i sztuki.  Dobra kolacja nie obejdzie się bez wyśmienitego wina – Włosi produkują ich najwięcej na świecie. Nic dziwnego, że Włosi to nacja, która żyje niemal najdłużej na świecie (chodzi o bardzo wysoką średnią długość życia). Dzieje się tak też pewnie dlatego, że Włosi nigdzie się nie spieszą i potrafią zawsze znaleźć czas na relaks i odpoczynek. Są też przeważnie optymistami. No i znają się na modzie! Kto nie zna takich nazwisk, jak Prada, Valentino albo Versace.


Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego ?

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego ?

Zastanawiasz się, czy jest sens uczyć się włoskiego, skoro nie jest on najpopularniejszym językiem na świecie? Liczby mówią same za siebie – po włosku mówi bardzo dużo osób i to niemal na całym świecie. Zastanów się też, jakie wrażenie zrobisz na pracodawcy, jeśli pochwalisz się znajomością tego języka – chociaż jako swój pierwszy język włoski podaje aż 63 miliony osób, wciąż niewielu jest jego adeptów (porównując chociażby z angielskim albo francuskim). Taką umiejętność łatwo przekuć w atut. A wyobrażasz sobie, jak wspaniałe czekają cię wakacje w słonecznej Italii, jeśli będziesz się potrafić dogadać z Włochami? To bardzo przyjacielski naród, który z ogromną chęcią weźmie cię pod swoje skrzydła – wystarczy tylko dać im szansę.  Włoski to jednej z najpiękniejszych języków Europy – cenimy go przede wszystkim za melodyjność. Włoski – szczególnie dla Polaków – nie jest trudny do nauczenia, a to także zachęca do podjęcia wyzwania. I na koniec wróćmy znowu do interesów – we Włoszech nie trudno o pracę sezonową, można się również starać o udział w wymianie studenckiej – wystarczy tylko zacząć mówić w tym rytmicznym języku!

Tego nie wiedziałeś o języku włoskim - ciekawostki

Tego nie wiedziałeś o języku włoskim - ciekawostki

Zastanawiasz się, czy jest sens uczyć się włoskiego, skoro nie jest on najpopularniejszym językiem na świecie? Liczby mówią same za siebie – po włosku mówi bardzo dużo osób i to niemal na całym świecie. Zastanów się też, jakie wrażenie zrobisz na pracodawcy, jeśli pochwalisz się znajomością tego języka – chociaż jako swój pierwszy język włoski podaje aż 63 miliony osób, wciąż niewielu jest jego adeptów (porównując chociażby z angielskim albo francuskim). Taką umiejętność łatwo przekuć w atut. A wyobrażasz sobie, jak wspaniałe czekają cię wakacje w słonecznej Italii, jeśli będziesz się potrafić dogadać z Włochami? To bardzo przyjacielski naród, który z ogromną chęcią weźmie cię pod swoje skrzydła – wystarczy tylko dać im szansę.  Włoski to jednej z najpiękniejszych języków Europy – cenimy go przede wszystkim za melodyjność. Włoski – szczególnie dla Polaków – nie jest trudny do nauczenia, a to także zachęca do podjęcia wyzwania. I na koniec wróćmy znowu do interesów – we Włoszech nie trudno o pracę sezonową, można się również starać o udział w wymianie studenckiej – wystarczy tylko zacząć mówić w tym rytmicznym języku!


Język włoski w liczbach

Język włoski w liczbach

Słoneczna Italia, smaczna pizza, stolica makaronów i przepyszne lody… Z tym kojarzą nam się Włochy. Sięgnijmy jednak po kilka danych statystycznych. Czas na włoski w liczbach – z pewnością niektóre dane cię zaskoczą:
– w tym języku występują dwa rodzaje (męski i żeński), dwie liczby (pojedyncza i mnoga) oraz cztery tryby
– najdłuższym włoskim wyrazem jest precipitevolissimevolmente, co oznacza na łeb, na szyję (to aż 26 liter)
– we Włoszech żyje ok. 61 mln ludzi
– we Włoszech mieszka ok. 112 tysięcy Polaków
– jeszcze niedawno obowiązywało  1,5 tysiąca dialektów włoskich
– włoski to ojczysty język 63 mln ludzi, jest to też drugi język 3 milionów ludzi
– to 23 najpopularniejszy język świata
– najkrótsze włoskie nazwiska liczą 2 litery, np. Re, Po, Bo
– na świecie włoskiego uczy się 8 mln osób

– Włosi znają 350 rodzajów makaronu

– alfabet liczy 21 liter, a dodatkowo litery j, k, w, X, y – które są używane w wyrazach zapożyczonych

– we włoskim funkcjonuje łącznie 15 czasów i trybów

– włoski operuje 2 rodzajami akcentów nad samogłoskami

– wyróżnić można 3 formy rodzajnika w tym języku: określony, nieokreślony, cząstkowy

Zadzwoń do nasZadzwoń do nas teraz Potrzebujesz informacji?Potrzebujesz informacji?
Zamknij

Potrzebujesz informacji?


Ostatni zakup kursu przez Panią Magdę z Chojnic 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Marka z Suwałk 4 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Marka z Lublina 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Marię z Gliwic 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Aleksandra z Gliwic 2 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Monikę z Łomży 4 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Przemysława z Sopotu 7 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Zofię z Radomia 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Pawła z Torunia 5 sekund temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Tomasza z Pruszkowa 5 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Panią Zofię z Radomia 3 sekundy temu
Ostatni zakup kursu przez Pana Ryszarda z Olsztyna 5 sekundy temu
Zamknij

Nie wychodź...

Proponujemy Ci niższą cenę! Tylko teraz 1000,00 zł zamiast 1500,00 zł!Godziny
Minuty
Sekundy
00
:
01
:
30

Kup teraz

Zamknij

Skontaktuj się z nami

Udzielamy informacji w godzinach 9.00 - 16.00. Zapraszamy do kontaktu!